امروز يك شنبه  ۲۲ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۹/۰۱- ۱۸:۲۸ - مشاهده: ۲۵۷
تعداد بازدید:257 جمعه 1 آذر 1398 - 18:28
دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اتریش

دیدار معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اتریش

مناسبات دیرپا و سنتی جمهوری اسلامی ایران و اتریش در سال های اخیر با تحرکات گسترده و چشمگیری مواجه بوده است.

مناسبات دیرپا و سنتی جمهوری اسلامی ایران و اتریش در سال های اخیر با تحرکات گسترده و چشمگیری مواجه بوده است. در تداوم تعاملات و همکاری‌های فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران و اتریش، دکتر حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌که در راس هیات فرهنگی و گروه موسیقی ارکستر سازهای ملی ایران در وین بسر می‌برند، روز گذشته با خانم دکتر ایندیجین معاون سیاست فرهنگی وزارت اروپایی، همگرایی و امور خارجه جمهوری اتریش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار که تعدادی از مدیران بخش های مختلف وزارت امور خارجه و صدراعظمی اتریش، کاردار سفارت جمهوری ایران در وین و رئیس بنیاد رودکی حضور داشتند، چشم انداز جدیدی در افق همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های فرهنگی، هنری، موسیقی، سینما و تئاتر در شرایط جدید ترسیم گردید.

علاوه براین طرفین در این دیدار ضمن تاکید بر گستره تعاملات و همکاری‌های فرهنگی و هنری دو کشور، نسبت به برگزاری هفته مشترک فرهنگی در وین و تهران، هشتمین دور دیالوگ بین اسلام و مسیحیت، تقویت و توسعه همکاری موزه‌های دو کشور و همچنین فعالیت های مشترک در حوزه موسیقی، هنرهای تجسمی و سایر زمینه‌های متنوع فرهنگی و هنری توافق نمودند.

همچنین در این سفر گروه ارکستر سازهای ملی ایران به رهبری آقای علی اکبر قربانی و آواز آقای محمد معتمدی با حضور جمع زیادی از ایرانیان مقیم اتریش، تعدادی از علاقمندان به فرهنگ و موسیقی ایران، مقامات محلی، سفرای مقیم و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران مستقر در وین در سالن تک گیت وین اجرای فوق العاده ای به نمایش گذاشتند

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما